بالأخره پس از سه ماه، ۵ فصل سریال فرار از زندان» به پایان رسید :) پنج فصلی که برای ما همراه بود با جذابیت فرار، نگرانی دستگیری و غرق‌شدن در ماجراهای معمایی و هیجان‌انگیز.

جذاب‌ترین فصل این سریال از نظر من همان فصل اول است. در ابتدای داستان مایکل اسکافیلد برای رهانیدن برادرش، لینکلن بارز، از زندان و جلوگیری از اعدام ناحق او (با علم به اینکه برادرش بی‌گناه است) با جرمی ساختگی به زندان فاکس‌ریور، محل اسارت برادرش می‌رود. مایکل پیش از رفتن به زندان، نقشه‌ی آنجا را روی بدنش به‌صورت طرح‌هایی پیچیده خالکوبی کرده و برای فرار کردن نقشه‌ی دقیق و ماهرانه‌ای دارد. ولی در ادامه مشکلات یکی‌یکی به‌سراغ او و برادرش می‌آیند و به آنها می‌فهمانند که فرار از زندان به همین سادگی‌ها هم میسر نیست.

فصل‌های بعدی نیز دارای ماجراهای متفاوت و جذابی هستند که برایتان نمی‌گویم تا جذابیتش برایتان باقی بماند! ^_^

به نظر من نقطه قوت این سریال این است که هیچ موقع بیینده را با خیال آسوده رها نمی‌کند. ماجراهای خطیر و مشکلات مدام سراغ شخصیت‌های اصلی می‌آیند و درست زمانی که گمان می‌کنی همه‌ی مشکلات حل شده و از این به بعد ره هموار است، با ماجرایی هیجان‌انگیزتر روبرو می‌شوی! در واقع این سریال برای بیینده پر است از غافلگیری‌های جذاب و غیرمنتظره!

دوبله‌ی سریال نیز از نظر من قوی و زیباست. به‌خصوص دوبلرهای شخصیت‌های مایکل اسکافیلد (مسعود والی‌زاده) و تئودور بگ‌وِل (تورج مهرزادیان) برایم دلنشین بودند :)

در مقابل، یکی از نقاط ضعف سریال، گنگ و مبهم بودن ماجرا در بعضی قسمت‌هاست. من در بخشی از سریال (به‌خصوص بخش‌هایی از فصل دوم و چهارم) نمی‌تونستم داستان پیچیده و روابط میان اتفاق‌ها و اشخاص رو دقیقاً متوجه بشم و همین از جذابیت فیلم برایم می‌کاست.

همچنین بعضی اوقات در سریال برای موفقیت مایکل و دوستانش اتفاق‌های عجیب و غریب و یه‌جورایی فانتزی و غیرقابل‌باوری رخ می‌داد که همین امر باعث می‌شد شیرینیِ اولیه‌ی سریال از بین بره.

ولی در کل من از سریال فرار از زندان» لذت زیادی بردم و دیدنش رو به شما هم پیشنهاد می‌کنم.

پ.ن: نمره‌ی این سریال در سایت imdb با رأی تقریباً ۴۴۰ هزار کاربر، ۸.۳/۱۰ است.

پ.ن۲: فصل ششم سریال نیز در حال ساخته‌شدن است و به‌زودی پخش می‌شود.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها